Sunduğumuz Hizmetler

Genel Muayene

Kliniğimizde kedi, köpek başta olmak üzere; egzotik hayvanlar, kafes kuşları, kanatlı hayvanlar ve su canlılarının sağlık sorunlarını gidermek için rutin bakım ve kontrol hizmetlerini sunmaktayız.

Ayrıca yerinde sağlık hizmeti olarak büyükbaş (sığır, manda), küçükbaş (koyun, keçi) ve tek tırnaklılar (at, eşek, katır) rutin bakım-kontrol, rasyon hazırlama, suni tohumlama, danışmanlık hizmetleri ve hastalıkları üzerine çalışmaktayız.

Aşı Uygulaması

Koruyucu hekimliğin en önemli yapı taşı olan aşı uygulamaları ırk, yaş, genel sağlık durumu baz alınarak; sağlıklı bir bağışıklık sisteminin oluşması için, yeni literatüre göre düzenlenen Dünya Küçük Hayvan Veteriner Hekimler Birliği'nin (WSAVA) yayınladığı uluslararası aşı programı uygulanmaktadır.

Arta Veteriner Kliniği olarak, minik dostlarımızı için yerinde aşı uygulama hizmetimiz mevcuttur. Kliniğimiz Serdivan, Adapazarı, Erenler, Sapanca'da yerinde veteriner hekimlik hizmeti sunmaktadır.

Mikroçip Uygulaması

Arta Veteriner Kliniği bünyesinde, minik dostlarımıza mikroçip uygulaması gerçekleştirilmektedir. Bir aşı uygulama kadar basit ve kısa süren mikroçip uygulaması minik dostlarımıza hayatı boyunca hiçbir rahatsızlık vermemektedir.

Röntgen Ünitesi

Beşeri ve Veteriner Hekimlikte kullanılan en temel Tanı yöntemlerinden bir tanesidir. Kliniğimizde son teknoloji Bilgisayarlı Röntgen (CR) hizmeti verilmektedir.

Laboratuvar

Kliniğimiz laboratuvarında Tam Kan Biyokimyası Analizi, Kan Sayımı (Hemogram) İncelemeleri, İdrar Tahlili, Kan Gazı Analizi, Glukoz Ölçümü, Gaita (Dışkı), Deri Kazıntısı, Kan Frotisi muayeneleri rutin olarak uygulanmakta ve hastalarımızın problemlerinin tanısı ve en uygun tedavi yönteminin tespiti için en önemli rehberimiz olmaktadır.

Unutmayalım ki düzenli kontrol onlarında hakkı!

Göz Ünitesi

Arta Veteriner Kliniğimizde, evcil hayvanların göz hastalıklarının tanısı amacıyla Schirmer Gözyaşı Testi, Fluorescein Boyama, Direkt Oftalmaskop ile Fundus Muayenesi gibi tanısal işlemler ve göz kapağı, kornea cerrahisi, vişne göz (harder bezi hiperplazisi) gibi operasyonlar yapılmaktadır.

Diş Ünitesi

Kliniğimizde Diş ünitesi ile kedi ve köpeklerin her türlü ağız ve diş problemlerine çözümler sunmaktayız.

Dostlarınızın ağız ve diş sağlığı, onların genel sağlığını etkileyen çok önemli bir unsurdur. Dişlerin yüzeylerinde, diş-dişeti birleşiminde ve diş aralarında biriken içinde pek çok mikroorganizma barındıran mikrobiyaldental plak oluşur.

Kısırlaştırma

Minik dostunuzun sağlıklı bir şekilde kısırlaştırılması için kliniğimiz tam steril operasyon hizmet vermektedir. Kısırlaştırma ile ilgili operasyon öncesi ve sonrası bilgilendirmeleri, bakım ve beslenmesinde dikkat etmeniz gereken hususlar sizlere mutlaka anlatılır.

Cerrahi Operasyonlar

Sevimli dostlarımızın tedavisi sırasında bazı durumlarda cerrahi operasyonlara başvurmamız gerekebilmektedir. Özellikle kırık, tümör uzaklaştırılması, pyometra, yara tedavilerinde cerrahi operasyonlar uygulanabilmektedir.

Arta Veteriner Kliniği'nde Yapılan Cerrahi Operasyonlar:

- Kısırlaştırma ve Sezeryan Operasyonları
- Yumuşak Doku ve Tümör Operasyonları
- Göz Operasyonları
- Osteosentez (Kırık Operasyonları)
- Diyafram Fıtığı Operasyonu
- Kulak Operasyonları

Yoğun Bakım

Sevimli dostlarımızın bazı hastalık durumlarında tıpkı insanlarda olduğu gibi hospitalize (yataklı tedavi) edilmeleri gerekebilmektedir.

Pansiyon Hizmetleri

Kliniğimizde hekim gözetiminde değerli evcil hayvanlarınız için pansiyon hizmeti verilmektedir. Sınırlı sayıda pansiyon aldığımızdan dolayı lütfen öncesinde randevu alınız.

Pet Shop

Zengin çeşitleri ile seçim alternatifi sunan PETSHOP'umuz da tüm ihtiyaçlarınızı bulabilir veya sipariş ederek istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz. Proplan, Virbac, Spectrum, Golosi, ND, Acana, Hill's, Reflex, Reflex Plus, Trendline markaları kliniğimizde bulunmaktadır.

Enjoy Muhabbet Kuş Yemi, Enjoy Kemirgen Yemi satışımız bulunmaktadır.

Kuaför Hizmetleri

Kliniğimizde hassas ve hijyenik kurallardan ödün verilmeden kuaför hizmeti verilir. Serdivan, Adapazarı, Erenler, Sapanca ilçelerinde ki minik dostlarımıza kuaför hizmetlerimiz yalnızca tıraş ve banyo olmayıp aynı zamanda İlaçlı Banyo, Anal Kese Temizliği, Tırnak Kesimi, Kulak Temizliği yapılmaktadır.