Blog - Haber Yazıları

Tavşan Bakımı ve Aşı Programı

Tavşan Bakımı ve Aşı Programı

23.10.2019
Tavşanların ortalama ömürleri 7-9 yıldır.Ticari tavşanlarda ortalama ömür süresi 4-5 yıl ile sınırlıdır.Tavşanlar sıcak kanlı memeli gurubundandır.Tavşanlar gündüzleri uyuyup geceleri hareketlenirler.Tavşanlar otçuldurlar herbivordurlar.Tavşanlar gündüzleri köşelerine çekilip uyurlar aktif olarak en sevdikleri şey kazmak ve kemirmektir.Tavşanların evde gezmesi için izalasyon gereklidir.Bu izalasyon için balkon,özel oda ve büyük kafes gerekebilir.Tavşanlar sosyal hayvanlardır kafeste ise günde 3-4 saat gezmesi gerekmektedir.Koşmaya ihtiyaç durmaktadır.Kulübelerinde iki kapı olmalıdır. Kendilerini güvende hissetmeleri için gereklidir.Tavşanlar için zemini ızgara telli kafesler tercih edilmelidir. 
Evcil Hayvanlarınızın Yurtdışı Çıkış İşlemleri

Evcil Hayvanlarınızın Yurtdışı Çıkış İşlemleri

15.12.2018
Avrupa Birliği ülkelerine seyahat edecek dostlarınız için gerekli işlemler; Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Konseyinin 26.05.2003 tarihli 998/2003 sayılı düzenlemesiyle pet hayvanlarının ticari olmayan hareketlerine sınırlama getirilmiştir. Bu düzenlemeleri kabul eden ülkelere yapacağınız seyahatlerde dostlarınızla ilgili yapılacak işlemler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.
Köpek ve Kedilerde Aşılama Takvimi

Köpek ve Kedilerde Aşılama Takvimi

14.12.2018
Koruyucu hekimliğin temelini oluşturan konulardan biri de şüphesiz ki etkili bir aşılama programıdır. Yavru kedi ve köpekler anne karnında iken ve doğdukları andan itibaren kolostrum (halk arasında ağız sütü olarak bilir) aracılığıyla anneden antikor almakta ve bu dönem içerisinde birçok hastalıktan korunmaktadırlar.
SOSYAL MEDYA

ARTA VETERİNER KLİNİĞİ
İstiklal Mh. Bağlar Cd. A Blok Apt. No: 31/1AA Serdivan - Sakarya / TÜRKİYE
Gsm: 0538 242 63 01

Randevu: 0533 155 51 81


bilgi@arta-vet.com

WhatsApp Destek